Jakou zvolit střední školu aneb ideální střední? :)

Tuhle otázku řeší každý z nás minimálně jedou ve svém životě. Pokud jste nebo budete jednou rodiči, tak vás čeká ,,maraton“ výběru střední školy, znovu. Tak proč si to trošku neusnadnit? 🙂 článek je věnovaný všem řešičům tohoto zapeklitého problému 😉 😀

Můj příběh

teď vám, v pár větách, přiblížím svůj výběr ideální střední, který jsem před pár lety absolvovala.

na rovinu přiznávám, že jsem se nerozhodla hned. Ale byl to běh na dlouhou trať 😀
nebylo to tak jednoduché, jak jsem si představovala.
dokud se vás to netýká, tak si myslíte, že je to easy. nechápete, proč z toho všichni dělají takovou vědu. prostě si říkáte, že střední je prostě jen střední a většinou nechápete, že to není až taková sranda..
Ani já nebyla jiná 😉

vše se změnilo, když se mě to začalo týkat.
v té době jsem měla dnes a denně zavařený mozek 😀 neustále jsem přemýšlela, co bude lepší. v hlavě jsem se mi promítaly nejrůznější teorie, jak co bude, když si zvolím tohle; co a jak, když si zvolím něco jiného.

se svým výborným průměrem jsem neměla problém, dostat se na jakoukoliv střední školu. většinou to bylo možné dokonce bez přijímaček!

zvažovala jsem gymnázium, stavebku a design. původně jsem myslela na první nebo druhou variantu ( o těch jsem uvažovala už pár let ). Pak ale přišla třetí a já se zamilovala! 🙂 cítila jsem, že je to to pravé ořechové. Ale přišlo to za pět minut dvanáct- mamka nesla přihlášku do školy poslední možný den odpoledne 😀 Ale klaplo to a já byla zapsaná!
pak přišly talentovky, ve kterých jsem skončila druhá! bylo to úplně wow, protože být, z kolika desítek dětí, druhá.. to už něco znamená!

Tenhle super výsledek, bylo další postrčení, abych se vydala tímhle směrem. Správným směrem.
A i přesto, že jsem byla ve finále přijata i na gymnázium a stavebku, moje srdce již patřilo umění ♥

Doposud skoro celá moje rodina lituje chvíle, kdy mi umožnili studovat uměleckou školu.. Avšak já toho ani v nejmenším nelituju! šla jsem za svým srdcem a bylo to jedno z nějlepších rozhodnutí, které jsem mohla udělat 😉

neutrální gymnázium vs obor se zaměřením

je fajn myslet dopředu.
pokud zrovna neplánujete vysokou školu – rozhodla bych se určitě hned pro odbornost 😉 v tomhle případě je možné pracovat v oboru hned po maturitě.

moje ségra plánuje vysokou, ale stále si není jistá, jestli to vlastně chce. jenže si vybrala gamnázium a zjišťuje, že bez vysoké to úplně nepůjde. protože krom vědomostí jí ve škole nic dalšího nenaučí.

na druhou stranu, pokud si jste 100% jistí, že půjdete na nějakou vysokou, tak vás na ni gymnázium mnohem lépe připraví 🙂 alespoň na většinu..
jestliže ihned víte, na jakou vysokou školu budete chtít jít, určitě jí přizpůsobte i střední školu. bude zaručeně lepší už střední zdravotní škola, v případě, že chcete jít na vysokou zdrávku. Stavebka, pokud chcete jít na architekturu a tak dále.. 🙂

dejte na vnitřní pocit

volte chytře 😉 jedná se o důležitý krok, který ovlivní vaší budoucnost.

každopádně myslete na to, že ani mozek není všechno. protože pokud se rozhodnete rozumem a nebude vás škola bavit, tak je to prostě špatně. škola by vás měla bavit 🙂

já bych dala na vnitřní hlas, ten má většinou vždycky pravdu 🙂 ale není od věci, udělat vyhovující kompromis, pokud nějaký je 😉

Přeji vám při výběru šťastnou ruku ♥

Ladia
Mojí vášní je umění a život. Mým životním cílem je dělat svět lepší, jednodušší a krásnější. Moje cesta ke štěstí >>