moje sny

Už jsem psala článek o snech, o tom jak je důležité snít a mít pro co žít. článek si můžete přečíst zde.
v tomto článku bych vám odkryla své sny, přání a cíle. A mou životní cestu za mým vysněným bytím. možná zjistíte, že máte taky takový sen nebo sny.
nechť je pro vás tento článek inspirací 🙂

1. ty co má asi každý

vystudovat uměleckou vysokou školu

od tohoto snu jsem během posledních let hodně upustila. doposud mi to nebylo umožněno, ale co já vím.. třeba se někdy ještě šance naskytne a já si splním dětský sen!

mít šťastnou a spokojenou rodinu

tohle je asi ten největší sen ze všech. toužím po rodině, po lásce, po tom, co jsem nikdy úplně neměla. Moje rodina není dokonolá. Není to takové, jak má být, jak bych si přála. každé dítě si zaslouží bezmezné množství lásky a porozumění. když to nemáte, chcete to pro své děti ještě víc. chcete jim dát, co jste sami neměli..

cestovat, poznávat nové tváře, země, vůně, chutě, zažít něco nového

cestování jsem si zatím nemohla užívat plnými doušky, ale vždycky jsem si  to moc přála.. doufám, že až jednou bude dostatek financí a nějaký super parťák na cesty, tak si ty roky konečně vynahradím 🙂
od malička mě fascinovali cestovatelské pořady a milovala jsem tu odlišnost a jedinečnost, kterou každá země nabízí. do konce života chci vidět všechno, co je na naší planetě k vidění ♥

dělat práci, která mě bude naplňovat, bavit a kterou budu milovat

mít vysněnou práci je pro můj život hodně důležité. je to ve vyšší části žebříčku mých snů a cílů. Je to něco, co do jisté míry mohu sama ovlivnit. neříkám úplně, protože některé věci prostě změnit nejdou, ale větší díl je jen na mě. chci v životě dělat to, co má smysl. něco, co vychází ze mě, z mé duše, co mi bude dodávat energii. Toužím po tom, aby byla moje práce zároveň koníčkem! 😉

možná si řeknete, že to jsou obyčejné sny, ale každý sen, je prostě sen. může být úplně banální, ale ani ten nejprostší sen se nemusí vyplnit. Nikdy nevíte, co si pro vás osud přichystá. Proto já považuji za zázrak jakýkoliv splněný sen. I kdyby to byla ,,jen“ dostudovaná škola, udělaný řidičák, spokojená rodina, milující partner nebo šťastný život.

2. osobité sny, sny ze mě

pomáhat lidem, zvířatům i planetě zemi

není hřejivější pocit, než když jakýmkoliv způsobem komukoliv pomůžete. i pár korun, které daruji, můžou zachránit nejden život. Miluju pocit, když vím, že jsem udělala dobrou věc, že jsem mohla pomoc a možná opravdu zachránit život. nedělám rozdíly, kdo si to zaslouží víc.. prostě to pošlu tam, kde je to nejvíce potřeba. Momentálně se snažím podporovat zvířecí azyláčky. přeci jen člověk člověku pomůže spíš, než člověk zvířeti. Já odjakživa zvířata plně respektuji a snažím se jim dopřávat to nejlepší. protože jsou živé bytosti, stejně jako my, a každá živá bytost si zaslouží důstojný život a lásku. ruku na srdce, zvířáta vám vrací lásky ještě mnohem víc, než jim dáte. navíc si sami o pomoc neřeknou..

vlastnit firmu, která by podporovala naši planetu

tenhle sen se mi v hlavě vykrystalizoval teprve před nedávnem. ale mohla byse v něm snoubit moje vášeň k umění s touhou pomoci naší planetě. což by byla opravdu nádhera a tuhle práci bych si náležitě užívala.


založit kavárnu pro lidi s potravinovou alergií nebo s intolerancí

minulý rok jsem měla podezření na potravinou alergii. musela jsem z jídelníčku na několik měsíců vyřadit skoro veškeré základní potraviny jako je mléko a mléčné výrobky, bílá mouka, cukr, kakao, oříšky, skoro všechno ovoce a zeleninu. když jsem v té době chtěla někam zajít na jídlo nebo na kávu, měla jsem smůlu. Nikde neměli žádné pokrmy bez základních alergenů. bylo by fajn, kdyby byly i kavárny myslící na alergiky. Vím jístě, že se dá vytvořit bezpočet výborných jídel i bez problémových potravin. sama jsem jich spoustu vyzkoušela a můžou být opravdu výborná. málo kdo by poznal, že jsou zdravá.


mít dostatek financí

–  na zdravotní péči pro sebe a své blízké

– na zaplacení operace

– abych se nemusela budit s představou, že nebudu mít za co koupit jídlo nebo zaplatit účty

– dost na kvalitní vzdělání pro své děti, po kterém budou toužit

– na speciální výdaje

– na cestování

– na svůj rozvoj a svou práci

– a především na pomoc druhým ♥


dopřát taťkovi víc volna

můj tatínek je úžasný člověk se zlatým srdcem. má dvě náročné práce. druhou z nich dělá ve svém volném čase, tudíž pracuje defakto nonstop. všechno dělá pro mě a ségru. kdybsme měli víc peněz normálně, nemusel by tolik dřít. Bohužel moc pěněz nemáme. moc si vážím toho, co pro nás dělá, ale už se nemůžu dál dívat na to, jak se ničí. skoro neodpočívá, stará se sám o velký dům, zahradu, o babičku, kolikrát 2 dny za sebou vůbec nespí a zdravotně na tom není nejlépe. Hrozně mě to bolí u srdce. vím, že když budu samostatná a budu moci podpořit třeba i ségru, tak by taťka mohl druhou práci pustit. Pak byse mohl věnovat víc sám sobě. Mohl by konečně odpočívat, sportovat a dělat, co ho baví.

 

Jdeme cestou mých snů

zatím jsem na začátku mojí výpravy za splněnými sny, ale i ten kousek vám tu popíšu. možná někoho navnadím a inspiruji.

začínala jsem u vzdělání. přesto, že jsem si splnila tenhle sen zatím jen z půli, jsem i za to moc vděčná. mám vystudovanou uměleckou střední, třeba se mi někdy splní i umělecká vysoká. Ale na ní už tolik netrvám. věřím, že můžu v životě uspět bez vysoké, jen s tím, co mám.

teď pracuji na práci snů. je to běh na dlouhou trať, pracuji na tom už několik měsíců a stále je všechno v plínkách. už mám ale hotový web, blog, píšu první články a makám dál.

Plánů je hodně, práce ještě víc , ale já to nevzdám.

tip – všechno jednou bude, ať dřív nebo později!

Moc lidí mi nevěří.. No co už, jedu dál, budu pracovat do úmoru a doufám, že jim jednou vytřu zrak! Ukážu jim, že i já, ta obyčejná holka z malého města, bez diplomu a bez milionu na kontě, něco v životě dokáže! Já to dám a budu vítěz!

 

 

Ladia
Mojí vášní je umění a život. Mým životním cílem je dělat svět lepší, jednodušší a krásnější. Moje cesta ke štěstí >>