Nepřepočítávejte svoje děti na peníze

V následujích odstavcích je pár slov k zamyšlení 😉 byla bych moc ráda, kdyby mělo, jejich přečtení, pozitivní účinek 🙂

zatím jsem o tomto problému nikde neslyšela, ani jsem neviděla žádný článek, zabývající se touto problematikou. to ale neznamená, že i taková situace nemůže v některých rodinách nastat. Proto jsem článek napsala. Je důležité psát i o věcech, které nejsou pozitivní..

jedna z nějhorších věcí, které může dítě, ve svém životě, slyšet je to, že už stálo rodiče moc peněz.

nedávno mi bylo řečeno, že rodiče nevydělávají peníze pro to, aby je dávali svým dětem!

Nevím, zda-li takový postoj zástává více lidí, ale pro mě je to naprosto nepochopitelné.

žrout peněz

doma ve mně vidí jen žrouta peněz. někoho, kdo jim bere už léta ty požehnané papírky a cinkavé plíšky. Denně poslouchám řeči o tom, kolik toho už do mě museli investovat… jídlo, škola, léky, oblečení..

představte si, jíte úplně minimálně a jen levné věci, nikam nechodíte, oblečení nakupujete jednou za několik měsíců, nekouříte, nepijete alkohol, defakto nic neutratíte… snažíte se platit si, krom jídla, všechno sami a pak když potřebujete zaplatit léky nebo školu, tak je to problém.

opravdu nevím, jak bych se mohla víc uskromnit, jak bych mohla fungovat ještě levněji.

mám ze sebe akorát špatný pocit. přijdu si jak vyžírka, nenažranec, co chce jen prachy!

Neuvěřitelně to bolí u srdce.

ne, že by na vás byli pyšní, ne, že by byli rádi, že vás mají.. Ne! jen samé výčitky.

peníze jsou zlo. a já jich spotřebovala asi přespříliš.

Bohužel i takhle může vypadat život dítěte. je to smutné a je potřeba s tím bojovat. Jen se obávám, že někteří rodiče si to vůbec neuvědomují a přijde jim takové jednání úplně normální. neřekla bych půl slova, pokud by si rodiče postěžovali, že je v dnešní době všechno drahé. Ale den co den to svým dětem do očí vyčítat, to už je moc!

nepřepočítávejte!

pokud svoje děti nadevše milujete a nechcete jim ublížit – nikdy jim neříkejte, kolik už vás stály peněz a hlavně jim to nevyčítejte! My nemůžeme za to, že máme k životu také nějaké potřeby 🙂

šetření je dobrý nápad

můj mínění je takové, že pokud chcete mít děti, musíte si uvědomit, že děti stojí dost peněz. A ne jen rok nebo dva, ale děti živíte třeba 20let. pokud víte, že nevyděláváte dost na to, abyste jim mohli dát plnohodnotný život, tak si je hned nepořizujte. počkejte, až budete mít nějaké peníze našetřené.

první rada – šetřete svým dětem na vzdělání 😉 dávejte něco stranou a ono se vám to jednou mnohonásobně vrátí. sama bych šla s radostí na vysokou, ale vím, že na to nemáme. nemáme našetřeno vůbec nic. teď nastala chvíle, kdy byse železná zásoba hodila, ale žádná není.

druhá rada – dávejte dětem něco stranou i na bydlení, odstěhování, osamostatnění se 😉 jedna věc je, že se děti chtějí co nejdříve osamostatnit a ulehčit rodičům život, ale když nemají vůbec nic do začátku, je to nemožné. Nakonec budou u rodičů ještě déle, protože si na odstěhování musíte vydělat sami.

poučte se

pokud vám rodiče někdy vyčítali všechny ,,vyhozené“ peníze, tak si z toho zkuste nedělat, moc velkou hlavu. třeba mají jen špatné období a vylévají si zlost na vás.

naopak! vezměte si z toho ponaučení a sami buďte lepší. milujte své děti, dejte jim, co budou potřebovat a oni vám to budou vracet bezmeznou láskou ♥

sama si nedovedu představit, že bych jednou svým dětem vyčítala, co mě už stálo jídlo, oblečení, škola.. to je prostě nemyslitelné. dítě si už s tím přeci pořizujete. neříkám, že je nutné děti rozmazlovat a kupovat jim všechno, na co si ukáží, ale základní věci jsou prostě potřeba.

tip – život je krátký a na výčitky není čas! 😉

 

Ladia
Mojí vášní je umění a život. Mým životním cílem je dělat svět lepší, jednodušší a krásnější. Moje cesta ke štěstí >>