co mě poslední dobou irituje na sociálních sítích?

povrchnost, pokrytectví, samolibost, sobectví..

hodně dlouho jsem zvažovala, jestli mám něco takového psát nebo raději ne…  ale co už, žijeme ve svobodné době, tak proč so veřejně nevylít srdíčko, že.. 😀 tak tady je 5 věcí na sociálních sítích, které mi z nějakého důvodu leží v žaludku..

1) podpora ženské krásy

je skvělé, když někdo veřejně podporuje ženy! když říká, že každá z nás je krásná a to nehledě na to, jak vypadá a především jakou má postavu. jasně, že příspěvky, kdy je to formulované takto, jsou opravdu milé 😉
nejlepší je, když je u takového příspěvku fotka několika, úplně odlišných žen. z toho má člověk pocit, že je to dělané pro nás a že nás to má zahřát u srdíčka ♥

pak jsou ale příspěvky, které na mě působí negativně.

místo podpory spíše navádí mladé holky, aby se sebou nic nedělaly. aby jen baštily nezdravá jídla, dokud z nich nebude kus ženský.
protože ženská má být krev a mlíko! protože češky mají být takové! protože holky bez tvarů nejsou boží! protože holka bez ……, je jak týden bez neděle!

to už mi přijde trošku moc!

z toho vyzařuje nabádání k lenosti a přibírání.

sama nemám postavu modelky, ale nekolikrát týdně cvičím a snažím se stravovat zdravě 😉 ne jen proto, abych nevypadala jak vyvrženej vorvaň ( 😀 ) ale především kvůli zdraví 🙂

je neskutečně důležité se hýbat a pro tělo dělat něco navíc!
i cvičením se dá vytvarovat tělo do luxusních křivek :3 uzký pas, větší pevný zadek a ploché bříško – to je snad sen každé z nás, ne? 🙂
jen někdo se k tomu procvičí a jiný jen projí..

nehledě na to, že občas hodně pomůže genetika. i holka, která nic nedělá a jen obchází fastfoody, může být dokonalá ( ploché bříško, úzký pas a pěkný zadek, žádná celulitida nebo strie ) a to všechno bez práce, s hranolkama v ruce.. Ale je to opravdu to nejlepší?
Nikdo si neuvědomuje, že jednou může mít takový člověk hromadu zdravotních problémů, bez ohledu na to, jak skvělou postavu má.

2) opravdu nejde o vzhled?

dost často čtu, že v životě nejde jenom o vzhled. že je důležité celkové působení, dobré srdce a na sociálních sítích, internetu, plnohodnotný a zajímavý obsah.

nemůžu si pomoc, ale mám pocit, že ať jsou někteří lidé sebe schopnější a sebešikovnější, můžou mít nádherné fotky, zajímavé popisky, tak prostě bez wow obličeje nebo postavy, se o ně nikdo nezajímá..
pak jsou tací, kteří nemají nic z toho předešlého a jen dobře vypadají a jsou z nich hvězdy..
já se snažím fungovat tak, abych v lidech probudila zájem i o jiné věci. jako je čtení příspěvků, zájem o fotku jako takovou 🙂 lepší, než letmé bezcené zkouknutí dokonalé fotky a hození lajčíku.. 😉

jasný, taky bych mohla udělat ze svých sociálních sítí nástěnku mého fyzického já, ale mnohem raději než sebe, fotím život kolem sebe! ♥

uvidíme časem, jestli se mi to povede nebo ne.. zajímalo by mě, jestli jsem se v tomhle světě tolik zmílila, či nikoliv..

3) odvážné fotky dělají hodně!

co mě dokáže opravdu hýnout žlučí je profil ženy, která na něm ,,prodává“ svoje tělo. nedávno jsem náhodou na jednu takovou paní narazila a dost mě její příspěvky zaskočily. je super, že dělá reklamy nějakým produktům, že sdílí své zážitky, ale že musí mít na 90% fotek obrovský výstřih, kterým jí je vidět až do žaludku.. to mě odradilo. navíc má rodinu. na některých fotkách bylo i její dítě a divím se, že už kvůli němu nemá trošku sebeúcty. ale co naplat, hlavní je, že jí sleduje několik desítek tisíc lidí..

4) sledující na den..

také se vám stává, že jeden máte x sledujících a druhý den je jich třeba o pět míň?
nemyslím nárazově, ale den co den.. vysledovala jsem, že jen co lidem oplatím sledování, do pár dní mě přestanou sledovat.

vím, že se s tím setkávají i lidé v mém okolí. je mi fuk, jesti mám víc nebo míň sledujích, ale co mě zaráží je ta neuvěřitelná drzost a sobeckost ostatních. mě by tohle nikdy nenapadlo. začít sledovat tisíce uživatelů, jen tak random, nehledě na to, co přidávají. počkat až mě začnou taky sledovat a za pár dní to pěkně všem odklikat, jen aby mi zůstalo, co nejvíce sledujících.. to mi hlava nebere.

může mít tohle vůbec někdo zapotřebí? proč to tolik lidí dělá? je úspěch, za každou cenu, opravdu tak úžasný?

já nejsem typ člověka, který jde přes mrtvoli, tak tohle asi nikdy nezjistím 😀 jen by mě to opravdu zajímalo.. 😉

5) hodně peněz = hodně followers

a asi poslední věc, která mě nemile překvapila je fakt, že lidé, kteří mají dost peněz normálně, mají ve finále ještě víc!

ne, že bych to nevěděla dřív, ale fascinuje mě to stále 😀 tím, že bohatí mají možnost sdílet se světem jejich luxusní život, jsou sledovány miliony lidí, kteří to štěstí nemají a kteří je obdivují. pak tyhle hvězdičky dostávají další a další nabídky na reklamy, dostávají tučné honoráře a opravdu mají na kontě stále víc..

proč takovou možnost nemůže dostat i obyčejný člověk? Proč na spolupráci s uznávanými lidmi či firmami, musí mít člověk peníze a známé jméno? neměli by i normální lidé dostávat šance?

já s tím těžko něco udělám a nepředpokládám, že se tahle situace někdy v budoucnu změní k lepšímu, bohužel.. Jen jsem to chtěla zmínit 😉

tohle nebyl úplně klasický článek, je to víc soupis mých pocitů a názorů na dnešní dobu. doufám, že se vás moje myšlenky nějak nedotkly. nemá to být nic proti nikomu, ať si všichni dělají co chtějí 😀 co uznají za vhodné 😉 jen jsem měla potřebu na tyhle věci poukázat 🙂

Ladia
Mojí vášní je umění a život. Mým životním cílem je dělat svět lepší, jednodušší a krásnější. Moje cesta ke štěstí >>