jak přežít Sázavafest 2018?!

Tenhle článek je pro všechny, kteří se na festival letos chystají poprvé. Článek bude zároveň recenzí. Dám vám v něm pár rad a typů na základě mých vlastních zážitků a zkušeností z minulých ročníků festivalu. Doufám, že vám pomůže 🙂

sázavafest je velmi oblíbený letní hudební festilval. Už po šesté se bude konat ve Světlé nad Sázavou. Sama jsem ho navštívila již 3x. Pokud je dobré složení účinkujících, je to opravdu super zážitek. Ty 3dny se dají maximálně úžít. Pokud nejste zrovna pařměni, kteří jsou tam hlavně kvůli hudbě a pití a náhodou by vás přepadla nuda, můžete se podívat do místního zámku, muzea, galerie, navštívit kavárnu nebo restauraci.


Tip pro dobrodruhy a cestovatele – nedaleko je hrad lipnice, stvořidla, sluneční zátoka z knížek jaroslava foglara a o kousek dál hrad v ledči nad sázavou.


zámecký lesopark nabízí v tropických dnech i přijemný stín.


když prší, je trávník dost bahnitý :/  V opačném případě, když je tu sahara, bývá prostředí hodně prašné.


sociální zařízení

Toi toiek ( toalet ) je celkem dost a jsou rozmístěné po celém areálu. Ale i přes velké množství wc se na ně stojí fronty ( především, když je po konceru. při představení je tam znatelně prázdněji. )
čistota bývá, řekla bych, průměrná.

V loňském roce byly nově i placené růžové záchodky s vyšším komfortem.


Každopádně je dobré počítat s nedostatkem toaletního papíru a vody. Někdy se hold stane, že dojde toaletní papír i voda. Ale není to nic, co by nevyřešily vlhčené ubrousky nebo antibakteriální gel.


ve stanovém městečku jsou i sprchy. s těmi tedy osobní zkušenost nemám, ale z doslechu vím, že bývají celkem ok. Jen údajně občas teče moc horká nebo zase moc studená voda.


jídlo a pití

občerstvení se sice mění, ale tak či tak tu pokaždé nejdete hodně barů s alkoholickými nápoji ( všeho druhu 😀 ). I nealkem, to se nemusíte bát.
Stánků s jídlem bývá také dost např.  čínská kuchyně v podobě nudlí, závitků.. atd., dále burgery, langoše, palačinky, byly tu i donutky, pečená masa a kuřata, párky v rohlíku, trdelníky, stánky se saláty, smothies, kávou, zákusky. Pokud byste chtěli ušetřit, co si budem povídat, jídlo i pití tu bývá dost drahé, tak je hned vedle parku penny market nebo obchody ve městě.


doprovodný program

největší část doprovodného programu se nachází ve family fun zone. zde je program pro děti, malování na obličej, hry, soutěže, atrakce.
dospělí si mohou zahrát souboj v nafukovacích koulích.


něco na víc

Navíc na festivalu bývají stánky s oblečením, obuví, doplňky, šperky. dále fotokoutek, tetovací stánek, eco oblast, whitehouse ( party stan )


co si s sebou nebrat

bílé oblečení nebo boty, jídlo, pití, deštník, žádné nůžky, nože.. všechno vám vyhodí. Procházíte totiž přes kontrolu. musíte otevřít batůžek nebo tašku a oni vám jí prohrabou.

tip – nesmí se nosit nic dovnitř, ale ani ven ( žádné nápoje ani jídla ).

co si s sebou vzít

oblečení na víc, kdybyste promokli nebo byla v noci zima, náhraní boty, pláštěnku, čepici, sluneční brýle, kapesníčky, vlhčené ubrousky, antibakteriální gel, toaletní papír, můžete si vzít deku na sezení, toaletní potřeby, kosmetické potřeby, doklady a peníze 😉

lístky

Lístky si můžete zakoupit buď na ticketspot nebo, pokud jste střelci, tak to klidně nechejte až na festival. Před vstupem se dají sehnat lístky i levněji než na internetu. ALe dávejte si pozor, protože většina z prodejců chce na vstupenkách spíš vydělat.
Ještě je třetí možnost a to je hlídat stránky sázavafestu na facebooku, klidně i událost, občas se tam objeví zajímavá nabídka lístků za výhodnější cenu 😉

 

To bude asi vše. úplně nejdůležitější informace byly řečeny a teď už zbývá říct jen – užijte si to!

tip na konec – bude tu i Karel Gott!!

Ladia
Mojí vášní je umění a život. Mým životním cílem je dělat svět lepší, jednodušší a krásnější. Moje cesta ke štěstí >>