Nebojte se snít!

Sny jsou součástí našeho života. Díky nim nikdy nezůstame stát na místě, ale budeme se mít stále kam posouvat. Sny nás ženou kupředu. Někdo má sen v podobě vzdělání, jiný sní o milující rodině, o dokonalé postavě, o práci, která je bude naplňovat.. každý z nás má své výjimečné, osobité sny, přání, touhy. A ty nám nikdo nevezme. O sny nás může připravit jen ubýhající čas a my sami.

proč snít?

Mít něco, pro co žít, to je pro nás, pro náš život, nesmírně důležité. Díky tomu nikdy neusneme na vavřínech. Budeme makat a půjdeme si pro svůj sen. Pravděpodobně nejčastější a největší sen je ŠŤASTNÁ a spokojená rodina. Ale určitě by neměl být jediný. Protože až vám jednou děti vyletí z hnízda, budete se cítít osamoceně, bez chuti do života a nebudete mít vlastně pro co / pro koho žít. Nenechte se tím pohltit a začněte znovu. Začněte zase žít!  žijte pro sebe, žijte pro vašeho partnera.. žijte pro cokoliv nebo pro kohokoliv, hlavně s chutí a elánem. Najděte si své proč, svůj sen.

Tipnemusíte čekat, až budete mít děti velké. Můžete si plnit sny hned. Hned teď! sepiště si na papír, co chcete vidět, zkusit, zažít, čeho chcete ještě dosáhnout. Na nic nečekejte a jděte si pro to!

Kdo se pro nic nenadchl, jakoby nežil.

Sněte, ale..

Ale mějte jasnou hranici reálných a nereálných snů. protože jsou i věci, které se vám asi nikdy nesplní, i kdybste se snažili sebe víc. mezi takové sny patří hlavně ty z dětství. Můžete snít o letu do vesmíru, o duhovém jednorožci, o tom, že z vás jednou bude princezna nebo do pár měsíců miliardář. rozhodně vás od takových snů neodrazuji, sama jich pár mám a je fajn věřit v něco víc. v nějakou vyšší moc. ( A co víc, zázraky se občas dějí ). V každém případě je super mít i reálné sny. Sny, které si můžete splnit. ale je to jen na vás.

každý svého štěstí strůjcem.

tak hurá do toho, ať toho stihnete co nejvíc!

A vyplní se?

mě se plní..

Já jsem od narození nenapravitelný snílek . jsem bohém, který se nebojí snít. Ale jsem i realista, někdy až pesimista a stojím nohama pevně na zemi. je mi víc než jasné, že jestli si budu chtít svá přání vyplnit, tak budu muset tvrdě makat. bez toho to prostě nejde.

Nemám úplně malé sny, jsou větší, než mají jiní lidé v mém věku. zároveň ale vím, že si je můžu splnit. mé sny a cíle jsou reálné. jen všichni v mém okolí si myslí pravý opak. Podle mám v oblacích nejen hlavu, ale v oblacích se vznáším celá. daleko od reálného světa. skoro nikdo mi nevěřil a nevěří. stále dokola mi většina mých blízkých opakuje, že nemůžu ničeho dosáhnout, že nikdy nebudu dělat to, co chci, co miluju, co mě naplňuje.

A vidíte, píšu články na blogu, mám webové stránky, dávám dohromady uměleckou část, sepisuji knížky.
Tyhle sny nikdy nebyly úplně plánované. Vznikly spontálně. Vždycky jsem toužila po ,,umělcování“, ale mít blog, webové stránky nebo psát knížky, to by mě nikdy nenapadlo. vzešly z okolností, které mi život přichystal. Naučila jsem se hrát s kartami, které mi byly rozdány.
Někdy hold nejde všechno podle plánů, občas je to k naštvání, ale zároveň je na tom něco kouzelného. nikdy nevíte, co vám spadne do klína.

Nedávno jsem napsala článek věnovaný mým konkrétním snům a cílům. Netýká se jen práce, blogu, ale především mým osobním přáním. článek si můžete přečíst zde 🙂

i vám se můžou splnit!

Pokud vás napadla otázka, proč jsem teď věnovala takový kus článku svým snům, tak vám to hned objasním.. prostě jsem tím chtěla říct, že pokud jste přesvědčeni o svých snech a budete chtít žít svůj sen, jděte do toho! Pracujte na tom, jděte si za tím a dáte to. Věřte mi, když se chce – všechno jde. Jen vy sami můžete svůj život měnit k obrazu svému. vy si to vysníte a vy jste i osoba, která to musí zrealizovat. není to lehké, ale stojí to čas, někdy peníze, přemlouvání sami sebe, překračování komfortních zo’n, někdy to může být na úkor něčeho nebo někoho jiného. Ale výsledek, ten bude stát za to! věřte mi.

Tak sněte, vymýšlejte a hlavně si své sny plňte! Na nic nečekejte a jděte si za svým cílem!

protože člověk, který nesní, doopravdy nežije. takový člověk nemá totiž pro co žít. jen přežívá, jde v zajetých kolejích a nikdy tu cestu nezmění. tohle není jen můj výmysl, ale vidím takový život kolem sebe, bohužel. nebuďte takoví a chtějte od života víc.

 

Ladia
Mojí vášní je umění a život. Mým životním cílem je dělat svět lepší, jednodušší a krásnější. Moje cesta ke štěstí >>